Dne 4.4.2016 byl portál strategieholesov.cz oceněn prvním místem v celostátním kole prestižní soutěže Zlatý Erb 2016 v kategorii nejlepší elektronická služba.

Diskuze: Dokončení rekonstrukce budovy zámku - 1.etapa

 

Haviar Štefan 19.05.2015 19:52:50 napsal(a): ikona chat

Rekonstrukce zámku byla plánována do konce letošního roku tj. do roku 2015. A zatím není hotova ani z poloviny. Stála již 300 mil.Kč, jak je uvedeno v Holešovsku. Dalších 300 mil.Kč bude ještě potřeba. Občané, není vám divné financování rekonstrukce zámku? Kde se ztrácejí peníze? Obchvat Holešova byl nejdražším obchvatem v ČR a spolkl dle informací 280 mil.Kč. A na první pohled je hodnota obchvatu v porovnání se zámkem nesrovnatelně vyšší. A navíc byl hotov za 2 roky a kdo ví kdy bude plně využíván. Všechen silniční provoz od západu na východ je veden centrem města. Pamatuji si, že plánované náklady na rekonstrukci zámku byly v roce 2005 186 mil. Kč, jak sdělil bývalý starosta Otta. Takže není dodržen ani termín dokončení rekonstrukce a vysoce jsou překročené náklady na rekonstrukci. Lze to věrohodně vysvětlit?

Doležel Radek 19.08.2015 14:16:34 napsal(a): ikona chat

Dobrý den, nebyl jsem v roce 2005 u toho, kdy se hovořilo o tom, že bude zámek opraven za 186 milionů do konce roku 2015. Nicméně si myslím, že to byl pouze odhad. Takové věci nelze stanovit dopředu a i kdyby, tak ve chvíli, kdy Vám do toho vstoupí orgány památkové péče, je po harmonogramu. Nicméně nemyslím si, že by tyto peníze nebyly investovány účelně. ANO zámek potřebuje další peníze. V letošním roce jsme se dohodli na opravě severní strany zámku a mezi tím se pokusíme hledat další zdroje financování, bez kterých to samozřejmě nejsme schopni dokončit. Máme však jiný problém. První patro je téměř dokončené máme pro něj využití, ale co patro druhé? Hledáme možnosti jak toto využít, možná by občanské aktivity mohly uvažovat tímto směrem a pomoct. Vždyť zámek patří nám všem.

 

Zaregistrujte se

Podílejte se na rozvoji Holešova. Registrovaní uživatelé publikují články, přidávají imvestiční akce a náměty, učastní se online diskuzí a jsou informováni o novinkách na webu.


Registrovat